Новини

обратно»

12/02/2012

Открит турнир и купа България София Данс 2012

На 11 февруари в балната зала на хотел Кемпински-Зографски се проведе открит турнир и купа България, организирани от клуб по спортни танци София Данс и БФСТ. В състезанието взеха участие най-добрите танцови двойки от клубове от цялата страна. Спонсори на събитието бяха Кливенто, Арт-93, Clinique, Estee Lauder и ресторант "Мурафети". Двойките на клуб по спортни танци София Данс се представиха отлично, като заеха множество призови места, а състезанието се отличи с перфектна организация. Представителите на София Данс Любомир Якимов и Валентина Маркова след изиграни 8 състезателни кръга и над 60 минути на дансинга заеха 2-ро място на стандартни и 3-то на латиноамерикански танци в рамките на открития турнир, а в надпреварата за купа България при младежите завоюваха третото място в стандартните танци и четвърто в латиноамериканската програма. Двойката Тони Томов и Ивелина Кадийска бе класирана на 4-то и 6 място в латиноамериканските танци съответно в открития турнир и купа България, а в стандартните танци заеха 3-то място в клас 18Б + Б и шесто място при младежите за купа България. В клас 18Д + Д Радослав и Калина се класираха на 6-то място, а Мартин и Паулина - четвърто. Методи и Саша триумфираха в клас 13Ц, а при ЮМВ извоюваха третото място на стълбичката както в латиноамериканската програма, така и в стандартните танци. Иван и Биляна се класираха на 5-то място в клас 13Д. В групата на 15 годишните Д клас участиe взеха две двойки на клуба. Вальо и Краси достигнаха до шестото място, а Ваньо и Стефани станаха четвърти. В клас 18Б+Б стандартни танци Атанас Лозанов и Весела Петрова заеха първо място, а при аматьорите за купа България стандартни танци достигнаха до финал и се класираха на 7-мо място. Другите двойки на клуба, които участваха на състезанието, но не се класираха за финалите са: Калоян и Маргарита, Сашко и Диди, Алекси и Даяна и Борко и Яна.